• سازشناسی ایران، همراه با سؤالات کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد

نسخۀ در دست که به معرفی سازهای ملّی و محلّی ایرانی می­پردازد، با توجه به سطح نیاز هنرجویان دورۀ متوسطۀ هنرستان­ها، دانشجویان و داوطلبان آزمون ورودی رشتۀ موسیقی تا مقطع کارشناسی ارشد گردآوری شده است.

به منظور غنیمت شمردن وقت هنرجویان، داوطلبان ودانشجویان گرامی، سؤالات آزمون­های سطح هنرستان­ها (سؤالات تألیفی) و کلیۀ سؤالات کنکورهای کارشناسی و کارشناسی ارشد این رشته در حوزۀ سازشناسی موسیقی ایران نیز در بخش آزاد و سراسری به همراه پاسخنامه جمع آوری شده است.

این مجموعه شامل 4 بخش اصلی است:

بخش اول:

شامل رده بندی سازها در رسالات کهن،  دسته بندی­های مهم به صورت نمودار و تعریف برخی اصطلاحات مورد استفاده در این مجموعه است.

بخش دوم:

به شناسایی سازهای موسیقی دستگاهی و ملّی ایران پرداخته و آنها را به لحاظ ساختار ظاهری، تکنیک­ها، دستان بندی، وسعت صدایی، كوك، مواد به کار رفته و موقعیت اجرایی ساز مورد بررسی قرار می­دهد.

بخش سوم:

 شامل مطالعۀ اجمالی سازهای نواحی ایران در موسیقی اقوام مختلف است که به حد نیاز هنرجویان و داوطلبان به گونه­ای کاربردی آورده و از ذکر برخی صرف بردن نام آن­ها خودداری شده است.

بخش چهارم:

 مجموعه سؤالات تألیفی، سراسری، آزاد و آنچه توانایی جمع آوری آن را داشته­ام از از سال 1374 تا امروز به همراه پاسخنامۀ آن­ها آورده شده است.


نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

سازشناسی ایران، همراه با سؤالات کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد

  • انتشارات: آیندگان
  • مجموعه: 1399
  • موجودی: در انبار
  • 750,000ریال